Budeme rušit e-shop

Možná jste si všimli změn na našem webu. Jde o postupné zjednodušení a zpřehlednění celé prezentace (zejména pro mobilní zobrazení). Změny jsou postupné a nejsou nikterak výrazné. Za jedinou zásadní změnu lze označit postupné zrušení e-shopu. V budoucnu již nebude možné přes náš web zakoupit vydané e-knihy. Co nás k tomuto kroku vede se pokusíme objasnit v tomto článku.

Faktem je, že prodej souborů přes náš web nebyl nikterak zásadní. A není se čemu divit. Nemáme vlastní aplikaci, automatické zasílání do čteček a dokonce ani platební bránu. Z pohledu zákazníka v porovnání s ostatními prodejci máme tedy horší služby za stejně peněz. A vzhledem k tomu, že jsme prodávali pouze námi vydané knihy se investice do výše uvedených služeb nemá šanci vyplatit. Aby čtenář nemusel čekat několik dní na stažení knihy, měli jsme jako alternativu k bankovnímu převodu službu paypal. Vzhledem k blížící se termínu k EET (týká se i plateb přes paypal) se musíme rozhodnout, jakou cestou se dále vydat. Po dlouhých úvahách vidíme cestu v tom, že budeme dělat hlavně to, co umíme. Konkurovat prodejním kolosům jako Albatros (Palmknihy, Ereading) či Wooky (Ebux, Extrareader a další) svou nabídkou prodejních služeb nemůžeme. Chceme připravovat elektronické knihy a pomáhat novým autorů. O prodej ať se starají specialisté.

EET, GDPR a další

Jak jsme zmínili, nejzásadnějším důvodem ukončení e-shopu je EET. Není to však zdaleka jediná překážka. Ač e-shop fungoval navenek automaticky, zákulisí bylo spíše provizorní. Faktury tvoříme ručně, připisování platem hlídáme sami a přehled prodejů autorů děláme taktéž ručním přepisem. Když si vezmete, že průměrná cena naší knihy je cca 100 Kč, naší provizí za čas strávený s veškerou administrativou je cca 15 Kč (zbytek je provize autorovi a DPH). To není částka, která by zaplatila provoz jakéhokoliv automatizovaného systému, EET, certifikátu https a další potřebných výdajů. A to nemluvíme o dalších časových náročnostech, jako ochrana osobních údajů, aktualizace obchodních podmínek a podobné, které nám zrušením e-shopu odpadnou.

Kdy bude e-shop zrušen a jak se dostanete k zakoupeným knihám?

Nově vydávané knihy již nebudou k zakoupení. Kniha bude mít nadále svou samostatnou stránku, kde budou odkazy na vybrané e-shopy, kde je možné ji zakoupit. Postupně takto předěláme i stránky dříve vydaných knih. Až do kompletní odinstalace e-shopu budou všechny uživatelské účty plně funkční a k zakoupeným knihám se nadále dostanete. Přesný termín zrušení e-shopu nevíme, víme však, že to nebude letos. Předpokládáme tak v období mezi začátkem roku a dubnem roku 2018.

Pokud si potřebujete zakoupené knihy ještě jednou stáhnout, prosíme vás, učiňte tak do konce roku 2017.
Doufáme, že naše rozhodnutí chápete. ¨Za případné komplikace (nepředpokládáme, že by pro někoho měli nastat), se omlouváme.

Jsi 1052. čtenář tohoto článku. Děkujeme.


Nechceš zde reklamu napořád jen za 70 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

KKnihy.cz

nakladatelství e-knih

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.